Škoda Power udělala s Polskem další kontrakt za stovky milionů

ilustrační/foto: Doosan

Společnost Doosan Škoda Power získala zakázku na dodávku parní turbíny a generátoru o maximálním výkonu 88 MW pro polskou společnost Mondi Świecie S. A. Turbosoustrojí je součástí jednoho z klíčových rozvojových projektů Mondi Świecie SA a bude vyrábět elektřinu a procesní páru pro jednu z největších papíren v Polsku. Vzhledem k využití biomasy (odpadní dřevo a papírový odpad) jako paliva tak bude jedním z největších výrobců energie z biomasy v tomto regionu Polska.

Kromě parní turbíny a generátoru zajistí Doosan Škoda Power rovněž další soubdodávky – například řídicí systém turbíny a kondenzátor a zajistí instalaci na klíč včetně uvedení do provozu, které je plánováno na druhou polovinu roku 2015.

Doosan Škoda Power v poslední době trvale navyšuje podíl instalovaného výkonu v oblasti kombinované výroby elektrické energie a tepla v Polsku. V říjnu 2013 podepsala kontrakt na zařízení strojovny s parní turbínou Škoda 65 MW pro Tauron CIEPŁO – Zakład Wytwarzania Tychy. V realizaci je rovněž dodávka strojovny s parní turbínou Škoda 55 MW pro elektrárnu Nowa v Dabrowa Gornicza a zařízení strojovny s parní turbínou Škoda 160 MW pro největší paroplynovou elektrárnu s kogenerací Stalowa Wola o celkovém výkonu 450 MW.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here