Škoda Electric zahájila rekonstrukci hlavní budovy

Foto: Škoda Electric

Společnost Škoda Electric zahájila kompletní rekonstrukci hlavní výrobní a kancelářské budovy v Doudlevcích za 60 milionů korun. Podnik zároveň připravuje modernizaci celého areálu za dalších až 150 milionů.V roce 2016 chce mít špičkový výrobní komplex, který bude logisticky jednodušší.

Podle generálního ředitele Jaromíra Šilhánka dojde k zateplení výrobního i kancelářského objektu. „Získá nové fasády, střechy, okna a osvětlení,“ uvedl. Rekonstrukci a modernizaci čeká celý areál. „Máme záměr ho trochu více otevřít, postavit nové komunikace a parkoviště, zeleň, recepci, aby vznikl moderní komplex,“ uvedl. Podnik dále plánuje odkoupit sousední velkou halu, kterou chce zrekonstruovat na prostory pro předávání hotových výrobků.

Škoda Electric už prý nechce dále kupovat nebo pronajímat jiné haly. „Snažíme se naše prostory v Doudlevcích maximálně využívat, protože dáváme raději peníze do vývoje nových produktů a technologií ve stovkách milionů ročně,“ prohlásil dále Šilhánek. V nových objektech by podle jeho slov firma potřebovala zkušebnu a trolejové vedení. Výroba, technické složky a administrativa podniku jsou nyní ve dvou budovách, v dalších objektech má sklady.