Ski&Bike Špičák jde do nové sezóny s větším množstvím sněžných děl

Lyžeřský areál na Špičáku je největším střediskem na západě Čech. Foto: plzen.cz

S novými rozvody pro technické zasněžování, vyšším počtem výkonných sněžných děl, dobíjecí stanicí pro elektromobily, vylepšeným funline i snowparkem a se skipasy, které podražily o čtyři procenta, vstupuje do nadcházející lyžařské sezóny Ski&Bike Špičák. Největší lyžařské středisko na západě Čech se také připravuje na stavbu multifunkční budovy a restaurace u nástupní stanice lanovky.

Areál před letošní zimní sezonou vybudoval nové rozvody zasněžovacího systému na jedné z páteřních sjezdovek č. 2 U zalomeného v délce 800 metrů. Jedná se o její dolní úsek zhruba od chaty Kamzík až po horní stanici vleku Zalomeného.

„K dispozici tady budeme mít i dvě speciální výtahové věže na sněžná děla. Zasněžování až z výšky čtyř metrů nám umožní lepší rozptyl i dokonalejší pokrytí plochy sjezdovky technickým sněhem. Nyní jsme schopni bez prodlev spojených s dřívější logistikou technicky zasněžovat všechny naše sjezdovky s výjimkou nejprudší černé Šance, kde i nadále spoléháme na přírodní sníh,“ říká ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Areál také nakoupil další sněžná děla, celkem jich nyní ve středisku využívají 33, což je nejvíce v celé oblasti. Při teplotách minus pět stupňů Celsia dokáží děla vytvořit během čtyř dnů na sjezdovce 30 centimetrů vysokou vrstvu sněhu.

Vylepšení se letos dočkal snowpark a funline. Foto: Richard Beneš

Vedení areálu letos opět vylepšilo funline na Spodní Šanci ve třech úsecích podél lesa. „Pokračujeme také ve spolupráci s profesionální firmou, která se zabývá stavbou snowparků. Opět po nich chceme, aby na Lubáku, kde jsme pro něj už před lety vyčlenili místo, vznikly takové prvky a překážky, aby si je mohla užít většina lyžařů/snowboardistů včetně dětí, nikoli jen specialisté,“ uvádí Kasík.

Ceny skipasů meziročně stouply o tři až čtyři procenta vzhledem k inflaci, růstu cen energií a samozřejmě i pravidelné investici do modernizace. Z hlavních jízdenek cena denního skipasu pro dospělého v hlavní sezoně vyjde na 660 korun. Celodenní dětský skipas stojí 465 Kč, juniorský 575 Kč a rodinná celodenní jízdenka platící pro dva dospělé a neomezený počet vlastních dětí stojí 1580 korun.

„Stále patříme k cenově nejvýhodnějším českým TOP lyžařským střediskům a ceny některých skipasů jako například rodinná jízdenka jsou u nás trvale nejlevnější. Například na sousedním Javoru v Bavorsku stojí celodenní jízdenka pro dospělého v přepočtu 910 korun, dětská 650 a rodinná 2392 korun.

Na hlavním parkovišti u areálu vznikla dvě místa speciálně určená jako dobíjecí stanice pro elektromobily. V první etapě se zatím nepočítá s podmínkou jejich povinné rezervace a ani se nebude za dobíjení nic platit.

Ve Ski&Bike Špičák se finišuje s projektovou přípravou stavby nové restaurace alpského střihu a současně i multifunkční budovy za 50 milionů. „Na jaře 2019 chceme požádat o vydání stavebního povolení. Stavět by se mělo začít na jaře 2020. Restaurace počítá s kapacitou 250 míst, dvěma patry ubytovacích kapacit. Jde o apartmány na prodej. V budově bude dále půjčovna kol a lyží a administrativní zázemí areálu. V podzemí budou garáže pro 25 automobilů,“ doplnil Vladimír Kasík.