Ski&Bike Špičák investoval do letošního léta

foto: www.spicak.cz

Značné investice do šumavského areálu Ski&Bike Špičák v letošním létě (konkrétně jde o modernizaci bikeparku a celého střediska nebo novou stezku apod.) včetně započtení nákladů na pořadatelství Evropského poháru v downhillu dosáhnou částky více než dva miliony korun.

V letošním létě bude také pokračovat údržba sjezdovek před zimou navážením speciálního kompostu z nedalekých šumavských luk. Jeho složení je odladěno se správou CHKO Šumava, nesmí např. obsahovat zárodky rostlin, které do naší oblasti nepatří. Jedná se o jeden z bodů environmentálního rozvoje střediska, jemuž se na Špičáku věnují už několik let.

„Jednoznačně šlo o krok správným směrem. Díky navezení humusu jsou sjezdovky v létě více porostlé zelení. Svahy pak více zarovnané bez rigolů, prohlubní a kamenů. Na zasněžování v zimě jsme pak na těchto upravených úsecích spotřebovali méně vody a elektřiny,“ konstatuje Vladimír Kasík. Pro představu -zatímco na vegetací neporostlý nebo chudě porostlý svah je potřeba zhruba 30 centimetrů technického nebo přírodního sněhu, na tom v létě takto upraveném se může začít lyžovat už při jeho polovičním množství.