Skejťáci se už v červnu dočkají nového hřiště ve Škoda sport parku

Škoda sport park buduje nové hřiště pro skejťáky, tyto překážky jsou už minulostí.

Už od června bude pro skejťáky zpřístupněno nové skate hřiště, které nechal MO Plzeň 2 – Slovany vybudovat ve sportovním areálu Škoda sport park. Stavební práce jsou již dokončené, nyní jsou na řadě terénní úpravy. Původní skate hřiště se rozhodl obvod z důvodu končící životnosti už loni v létě odstranit a stávající překážky nechal obměnit větším množstvím nových modernějších prvků.

Nové překážky jsou navrženy ve stejném duchu jako je betonový bowl, který je součástí Škoda sport parku od roku 2017. Dřívější plechové rampy nahradil betonový povrch. Předností hřiště je velká rozloha i rozmanitost povrchů. „Ve Škoda sport parku bylo na ploše o výměře 1490 m2 postaveno jedno z největších skate hřišť v Čechách. Původní kovové, již nevyhovující překážky, nahradily moderními prvky. Nově zde vznikl prostor pro začínající a děti. Stavbu hradil obvod kompletně z vlastního rozpočtu a do skate hřiště investoval více než sedm milionů korun,“ uvedl starosta městského obvodu Plzeň 2 – Slovany Lumír Aschenbrenner (ODS).

„V areálu bude dále následovat provedení terénních úprav kolem skate hřiště a bowlu, čímž se obě stavby propojí a zlepší se tak hledisko bezpečnosti a komfortu uživatelů. Dokončení této etapy je naplánované během měsíce května 2019. Za terénní úpravy ve Škoda sport parku zaplatí obvod zhruba 900 tisíc korun. Do areálu ŠSP se od roku 1999 do dnešního dne investovalo celkem 43,7 milionů korun,“ doplnil starosta Aschenbrenner. Poslední z dokončených úprav ve Škoda sport parku je prodloužená in-line dráha, která se revitalizovala na podzim loňského roku.

Slavnostní otevření revitalizovaného Škoda sport parku se uskuteční 5. června 2019 od 14 hodin.