Skejťáci poprvé naplno otestovali nový skate park na Slovanech

Foto: Richard Beneš

Velká exhibice skejťáků, jezdců na inline bruslích, koloběžkách i kolech odstartovala slavnostní otevření jednoho z největších skate hřišť v Čechách. Vzniklo ve sportovním areálu Škoda sport park v Plzni na Slovanech. Původní skate hřiště se rozhodl obvod z důvodu končící životnosti už loni v létě odstranit a stávající překážky nechal obměnit větším množstvím nových modernějších prvků. Jejich základ tvoří beton, který doplňuje kov a  dřevo.

Foto: Richard Beneš

Nové překážky jsou navrženy ve stejném duchu jako je betonový bowl, který je součástí Škoda sport parku od roku 2017. Dřívější plechové rampy nahradil betonový povrch. Předností hřiště je velká rozloha i rozmanitost povrchů. „Ve Škoda sport parku bylo na ploše o výměře 1490 m2 postaveno jedno z největších skate hřišť v Čechách. Stavbu hradil obvod kompletně z vlastního rozpočtu a do skate hřiště investoval 7,2 milionů korun,“ uvedl starosta městského obvodu Plzeň 2 – Slovany Lumír Aschenbrenner (ODS). Celkově už obvod od roku 1999 do Škoda sport parku investoval téměř 45 milionů korun.

Slavnostní stříhání pásky. Foto: Richard Beneš

„Ty staré kovové překážky byly náročné na údržbu, navíc ke konci už byly místy rozpadlé a byly nebezpečné na jízdu. Proto jsme se rozhodli udělat kompletní rekonstrukci odpovídající 21. století. Máme teď zcela nový a téměř bezúdržbový skate park. Už v roce 2015 vznikla studie úpravy těch sportovišť. Konzultovali jsme to se skejťáckou komunitou, aby jim to hřiště vyhovovalo, protože bude sloužit právě jim. Nikde jinde široko daleko podobné hřiště není,“ řekl místostarosta Slovan Jan Fluxa (TOP 09).

„Překážky v novém skate parku imitují ulici, jsou tem různé schůdky, přeskoky, zábradlí a zídky. Je to odstupňované podle velikosti od těch největších, až po ty nejmenší. Na své si tedy přijdou jak úplní začátečníci, tak i profíci, kteří využijí překážky na nejrůznější složitější triky,“ vysvětlil Martin Lucuk, stavbyvedoucí betonových skate parků.

Skejťáci testují nové hřiště ve Škoda sport parku. Foto: Richard Beneš

V areálu Škoda sport parku ještě zbývá dokončit terénní úpravy kolem skate hřiště a bowlu, čímž se obě stavby propojí a zlepší se tak hledisko bezpečnosti a komfortu uživatelů. Za terénní úpravy zaplatí obvod zhruba 900 tisíc korun. Už loni na podzim se ve Škoda sport parku prodloužila o 500 metrů in-line dráha.

Více fotografií najdete ve fotogalerii. https://www.plzen.cz/fotogalerie/?galerie=542