Skautský Velikonoční stánek bude i letos pomáhat ženám s rakovinou prsu

Ani letos tomu nebude jinak a skauti ze střediska “Střela” znovu otevřou Velikonoční stánek – skauti potřebným na rohu Františkánské ulice a Kopeckého sadů v Plzni. Plzeňané si tak ve dnech 17. – 19. 4. 2019 budou moci zakoupit originální ručně vyráběné jarní dekorace a chybět nebudou ani pomlázky. Finanční výtěžek z prodeje skauti věnují neziskové organizaci Mamma HELP, z. s., která pomáhá ženám s rakovinou prsu a jejich blízkým. Stánek bude otevřen vždy od 10:00 do 18:00 hodin.

„Zákazníci, kteří stánek navštíví, si mohou zakoupit ručně vyráběné výrobky a pořídit tak veselé jarní a velikonoční dekorace.  Jejich zakoupením navíc přispějí na dobrou věc, a tak je, může těšit pocit z vykonaného dobrého skutku,“ uvádí Šárka Porvichová, organizátorka akce. Zakoupit si budou moci jarní osení, věnce a pomlázky, voskované ubrousky, látkové pytlíky na pečivo či zeleninu,  domácí krém na ruce nebo pletené ošatky a další.

Mamma HELP, z. s. je největší ženskou pacientskou organizací s celostátní působností, která se stará o ženy s diagnózou rakoviny prsu a jejich blízké již od roku 1999. V současné době má celkem 8 center, jedno se nachází i v Plzni a právě tomuto centru bude letošní výtěžek věnován.