Skauting na Doubravce slaví sto let

foto: Skauti Plzeň

V letošním roce uběhlo sto let od prvních zmínek o skautingu na území Plzně Doubravky. Skauti Doubravka k významnému výročí připravili na konec března oslavy, které připomenou pohnutou historii skautského hnutí v této části města i v celé republice a zároveň ukážou, jak se skauting za ty roky proměnil. V sobotu 30. 3. zvou všechny bývalé členy, pamětníky i ostatní zájemce do svého areálu na pamětní setkání s výstavou a v neděli 31. 3. uspořádají na Habrmannově náměstí tradiční Aprílové hrátky.

První část oslav, v sobotu 30. 3., slouží k připomenutí pohnutých dějin skautingu na Doubravce. Za sto let prošly doubraveckými skautskými oddíly stovky lidí, kteří vyznávali a vyznávají demokratické principy a osvojili si aktivní přístup k okolnímu světu. Skauti připravili v rámci oslav výstavu, která přiblíží dějiny doubraveckého skautingu a připomene jejich významné milníky a osobnosti – např. válečné exilové letce Pavlíka, Šindeláře a Záleského či doubravecké osobnosti v odboji. Výstava bude volně přístupná v areálu kluboven „Pod Chlumem“ od 14:00 do 18:00 i s doprovodným programem. V 17:00 proběhne slavnostní nástup s pietním aktem uctění válečných letců a zasazením památečního stromu. Mimo jiné se dozvíte, například proč se doubravecké skautské středisko jmenuje „5. květen“, jak se skauti zapojovali do odboje a jakou roli hráli při osvobozování Plzně.

Na neděli 31. 3. připravili skauti v rámci oslav tradiční Aprílové hrátky na Habrmannově náměstí od 14:00 do 18:00, kam srdečně zvou všechny malé i starší děti a jejich rodiny na zábavný program plný her, netradičních aktivit a soutěží. Bavit se budou děti každého věku a za splnění několika výzev na ně čeká malá odměna. Aprílové hrátky přiblíží skauting tak, jak vypadal před sto lety, i tak, jak vypadá dnes. Přijďte zjistit, co se během století změnilo. Můžete se těšit na chození po laně, artistické cívky, křesání ohně, táboření a spoustu dalších zajímavých aktivit.