Skauti přivítají školní rok akcemi pro stovky dětí z Plzně i Štěnovic

foto: Skaut Plzeň

Obelstít strašidla ze Strašidelného lesa, vyzkoušet si střelbu z luku, chůzi po laně, lanové překážky nebo prozkoumat zajímavá místa. Nejen to budou moci zažít děti z Plzně a okolí v první polovině září. Skauti pro ně každým rokem organizují akci s názvem Skauti dětem, neboli přehlídku skautských aktivit otevřenou široké veřejnosti.

„Akce je otevřena pro všechny děti i jejich rodiče. Naší snahou je seznámit veřejnost se skautingem – ukázat, jaký program mohou děti v Junáku zažít a kdo jej pro ně připravuje,“ zve na akci místopředseda plzeňských skautů Jan Bláha. „Menší děti jistě ocení jednodušší aktivity na hbitost a pohotovost, malování na obličej, rukodělné dílny nebo procházku lesem plným záludných úkolů a strašidel. Starší děti na našich stanovištích baví střelba z luku nebo vysoké lanové překážky,“ upřesňuje Jan Bláha.

V Plzni se skauti představí na celkem čtyřech stanovištích, letošní novinkou je páté stanoviště ve Štěnovicích. Pátračku po zajímavých místech Štěnovic, nízké lanové překážky a tvořivé aktivity zajišťuje oddíl Dráčata, který v obci vznikl přesně před rokem. Skauti budou také součástí akce v Borském parku První Zvonění.

V Plzni se skautingu věnuje bezmála 1 700 dětí a dospělých a jejich řady se neustále rozrůstají. Od začátku roku 2012 vzrostl počet členů Junáka – českého skauta v Plzni o 31 %. „Největší zájem o vstup do skautského oddílu zaznamenáváme u dětí mladšího školního věku. Je to dáno i tím, že se děti potřebují naučit samostatnosti, která jim v dnešní době při nástupu do škol často chybí. Také se setkáváme s touhou zažít něco opravdového – dobrodružství ve skupině kamarádů, na které se můžete spolehnout,“ říká Bláha a dodává, že na stanovištích je možné potkat vedoucí skautských oddílů a doptat se je na všechny otázky spojené s navštěvováním skautského oddílu.