Silnici mezi Vejprnicemi a Tlučnou uzavřela nehoda, bouralo se i na dalších místech

Tato nehoda se stala u Vejprnic. Foto: HZS PK

Aktualizováno 20:58 Hned několik nehod se stalo dnes večer na silnicích v kraji. Bouralo se u Vejprnic, Nepomuka i Kaznějova.

Nehoda u Vejprnic. Foto: HZS PK

Všechny záchranné složky po půl 6 těsně za Vejprnice ve směru na Tlučnou. Silnice tam kvůli střetu dvou aut musela být zcela uzavřena. „Dvaadvacetiletý řidič vozidla Škoda Felicia jel od Tlučné, na mokrém povrchu vozovky nepřizpůsobil rychlost jízdy a při průjezdu pravotočivé zatáčky dostal s vozidlem smyk. Přejel do protisměru, kde se střetl s vozidlem Škoda Fabia šestačtyřicetiletého řidiče,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová. Podle Martina Brejchy ze Záchranné služby transportovali záchranáři na chirurgii FN Plzeň ženu ročník 2001, muže ve věku zhruba 25 let na Emergency s úrazem dolní končetiny a muže ročník 1997 na chirurgii FN Plzeň.

Osobní auto vlétlo pod kamion. Foto: HZS PK

Další nehoda se stala po 18. hodině na hlavním tahu na Nepomuk za obcí Prádlo. Tam se střetl nákladní automobil s osobním. „Dvacetiletá řidička vozidla Citroen jela od Plzně na Nepomuk. Při projíždění pravotočivé zatáčky dostala s vozidlem smyk, přejela do protisměru, kde jelo nákladní vozidlo tovární značky MAN. Řidič se snažil střetu zabránit, ale marně. Po střetu skončil v pravém silničním příkopu, stejně tak osobní vozidlo,“ uvedla Brožová. Zatímco řidič nákladního auta zůstal nezraněn, řidička osobního vozu dopadla daleko hůř. „Žena ročník 1998 utrpěla vícečetná poranění a po nezbytném ošetření byla letecky transportována na Emergency Fakultní nemocnice na Lochotíně,“ uvedl Brejcha.

Mezi Kaznějovem a Oborou se pak srazila tři osobní auta.“Na úrazovou ambulanci FN v Plzni byla převezena žena ročník 1992,“ dodal Brejcha.