Šílená neděle. Bourali motorkáři i cyklisté

Nehoda u Horšova. Foto: HZS PK

Z jedné nehody záchranné složky odjely, aby ihned jely k další. Tak nějak s lehkou nadsázkou vypadalo nedělní odpoledne na silnicích Plzeňského kraje.

Sérii havárií začala po půl 1 havárii motorkářky na silnici I/27 za obci Javorná směr Železná Ruda. „Řidička ve věku 48 let se s motocyklem v ostré levotočivé zatáčce dostala do neřízeného smyku a vyjela mimo komunikaci do travnatého příkopu, kde havarovala,“ popsala policejní mluvčí Veronika Hokrová. Podle Andrey Divišové ze Záchranné služby Plzeňského kraje naštěstí žena utrpěla jen lehčí poranění a byla převezena do nemocnice v Klatovech.

Mnohem vážnější nehoda se stala po 13. hodině v Plzni na Malostranské ulici, kde se srazil motocyklista s osobním autem. Řidič ročník 1973 jel po Malostranské a chtěl s vozidlem odbočit vlevo do Jasanové. Přitom s největší pravděpodobnosti nedal přednost motocyklistovi ročník 1981, který jel po Malostranské v protisměru,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová. Motorkáře ve vážném stavu převáželi záchranáři na urgentní příjem.

Nehoda u Horšova. Foto: HZS PK

Okolo 14:30 vyjížděly záchranné složky na silnici 2/200 ve směru od Mířkova na Horšov. V pravotočivé zatáčce se řidič ročník 2001 dostal do smyku, vyjel mimo komunikaci do travnatého příkopu, kde následně s vozem havaroval.  „Na místě jsme zasahovali spolu s leteckou záchrannou službou z důvodu mechanismu nehody. Ta transportovala spolujezdkyni ročník 2000 do Fakultní nemocnice Plzeň se středně těžkým zraněním. Muže ročník 2001 jsme s lehkým zraněním převáželi do Domažlické nemocnice,“ upřesnila Divišová.

Po chvilkové odmlce se bouralo opět v Plzni před 18. hodinou. „Na křižovatce ulic Pod Vrchem a Pod Švabinani dle prvotních informaci nedal s největší pravděpodobnosti cyklista ročník 1981 přednost a došlo ke střetu s dodávkou Renault řidiče ročník 1991,“ uvedla Hokrová. Cyklista naštěstí utrpěl jen lehčí zranění.

Po šesté hodině se zhruba 300 metrů před obcí Lesná vyboural motorkář. Řidič ročník 1979 vjel na nezpevněnou komunikaci, dostal se do smyku a havaroval. „Muže ročník 1979 transportovala záchranná služba do Fakultní nemocnice na Lochotíně se středně těžkým zraněním při vědomí pozemní cestou,“ dodala mluvčí záchranářů Mária Svobodová.