Setkání dětských světů tentokrát pod šapitó

Setkání dětských světů pořádá hejtmanství Plzeňského kraje letos už posedmé. Tradiční akce, při které se sejdou děti z dětských domovů a děti z řad nejširší veřejnosti, aby si společně užily zábavu a dobrodružství, se tentokrát uskuteční v sobotu  17. června na Velké louce v Plasích už od 10 hodin dopoledne.  Děti se zde ocitnou přímo v cirkusovém šapitó.

Čekat na ně bude také zpěvák Adam Mišík, který bude  rozdávat kromě písní i podpisy. Jako každý rok i letos si děti z dětských domovů připravily vystoupení plná tance, zpěvu i mluveného slova, která představí právě na hlavním pódiu.

Po celý den bude návštěvníky akce bavit Cirkus trochu jinak, který představí provazochodce, žongléry, vystoupení intrikářů nebo akrobacii na šálách spojenou s možností vyzkoušet si tuto netradiční sportovní disciplínu. Chybět nebude ani fotokoutek, cirkusová střelnice a chůdaři nebo bublinový workshop. A protože ke každé zábavě patří i svezení, budou si moci nejmenší návštěvníci užít jízdu na pouťovém kolotoči blízko šapitó. Malé i velké pobaví také Prasátko PIGY se zumbou či diskopárty a workshopem na výrobu omalovánek nebo kytiček. Své stanoviště na Velké louce bude mít  sdružení S. O. S. – Život pro koně, které nabídne svezení nejmenších návštěvníků na koních.

Pro všechny návštěvníky z řad veřejnosti je připravena soutěž o ceny, mezi které patří například tři rodinné vstupenky do netradiční rodinné ZOO Plasy. Vstup na akci je zdarma.