Šestnáctiletá Kristina utekla z domova. Neviděli jste ji?

foto: Policie ČR

Kristina Šaurová utekla z domova rodičů v době, kdy byla na povoleném prázdninovém pobytu z výchovného zařízení. Policisté po dívce vyhlásili pátrání.

Kristina Šauerová se narodila 11. června 2002. Dívka má trvalé bydliště v Letkově č. p. 170 v okrese Plzeň-město.

Na základě soudního rozhodnutí byla hledaná dívka svěřena do ústavní výchovy. „Dne 18. července 2019 v době okolo půl šesté večer utekla z domova svých rodičů, kde byla na povoleném prázdninovém pobytu a do výchovného zařízení se do současné doby se nevrátila zpět,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Pohřešovaná dívka je střední postavy vysoké cca 153 – 155 cm, má modré oči a rovné krátké hnědé vlasy. Je zdánlivého stáří 18 až 20 let. Markantem u dívky jsou tetování, a to na vnitřním předloktí levé ruky – vyobrazený kruh s ornamenty (cca o průměru 8 cm) a na hřbetu pravé ruky –  vyobrazen motiv malých vidlí.

Dívka na sobě měla oblečené zelené tepláky s nápisem Adidas, bílé tričko s krátkým rukávem a nápisem Nike a růžovou mikinu s kapucí na zip a s bílými proužky na rukávech. Na nohou měla obuté žabky.

Policisté žádají všechny občany, kteří by mohli podat jakoukoli informaci o pobytu, výskytu nebo pohybu pohřešované osoby, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158.