Šeříkovka je zase hezčí. Byla dokončena další fáze úprav

foto: ÚMO Plzeň 2

KD Šeříkovka nabídne návštěvníkům od sezóny podzim 2018 větší komfort a nové modernizované zázemí. Letošní rekonstrukce obsáhla rozšíření šatny, výstavbu nového sociálního zařízení a výstavbu nového baru. Obvod věnuje kulturnímu domu zvýšenou pozornost už několik posledních let, kdy Šeříkovka prochází postupnou obnovou, aby naplnila představy i těch nejnáročnějších uživatelů.

Stavební úpravy kulturního domu byly rozděleny do několika fází. Dokončeno už je pět ze šesti etap. Výraznou proměnou prošla Šeříkovka již v roce 2015, kdy došlo k rekonstrukci velkého sálu, díky čemuž se výrazně zvýšila jeho kapacita. „Úpravy kulturního domu Šeříkovka byly rozloženy do šesti etap. Došlo již k rekonstrukci restaurace, kuchyně, celého prvního patra a výraznou proměnou prošel velký sál, čemuž se zdvojnásobila jeho kapacita. Na navýšenou kapacitu jsme zareagovali i v následné fázi úprav, kdy obvod nechal zpracovat projektovou dokumentaci na přístavbu. Ta zahrnuje rozšíření šatny a sociálního zařízení pro návštěvníky, dále možnost instalace dalšího výčepu pro velký sál a přístavbu kanceláře pro správce budovy,“ uvedl starosta Lumír Aschenbrenner.

Poslední etapa rekonstrukcí byla zahájena 1.6. 2018 a ukončena 26.9. 2018. „Cena přístavby vyšla na necelých sedm milionů korun. V letech 2013 až 2018 bylo do modernizace kulturního domu Šeříková investováno celkem 27 milionů korun,“ vypočítal místostarosta Jan Fluxa.

Vedení radnice má v plánu v příštích letech provést ještě zateplení fasády a střechy. „Tím bude završena poslední šestá fáze úprav. Kulturní dům pak bude plně vyhovovat současným trendům a požadavkům na kulturní zařízení tohoto typu,“ doplnil místostarosta Roman Andrlík.