Senzace. Fotbalisté Plzně porazili AS Řím, postup trefil znovuzrozený střelec Chorý

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili v posledním zápase základní skupiny Ligy mistrů AS Řím 2:1 a díky vítězství postupují ze třetího místa do jarní části Evropské ligy.  Západočechy, kteří kvůli nečekanému výbuchu Realu proti CSKA Moskva nakonec museli vyhrát, poslal do vedení v 62. minutě Jan Kovařík. O šest minut později ale srovnal Ünder. Plzeň se však nevzdala a v 73. minutě zařídil vítězství Tomáš Chorý.

První minuty zápasu toho příliš nepřinesly. Oba týmy často ztroskotávaly na nepřesných přihrávkách. AS Řím sice měl mnohem častěji míč na kopačkách, jenže kromě střely Schicka, která mířila dobrý metr nad branku, a pokusu Pastoreho, se toho v Doosan Aréně moc nedělo. Až ve 23. minutě se obrana domácích pořádně zapotila, aby na poslední chvíli odzbrojila v pokutovém území Schicka. O dvě minuty mohli z ničeho nic udeřit Viktoriáni. Po hezké kombinaci zakončoval osamocený Kovařík trestuhodně nad branku. Ve 39. minutě měli Západočeši obrovskou šanci jít do vedení. Po centru Kovaříka chyběly Chorému snad jen milimetry, aby poslal míč do sítě.

Protože Real nečekaně prohrával po poločase s CSKA 0:2, musela Plzeň přepnout na útočný mód. V 56. minutě ještě Čermák přestřelil, v 62. minutě už se ale domácí dočkali. Centr Kopice uklidil do branky Jan Kovařík. Západočeši se ovšem radovali z vedení pouze šest minut. Střelou o tyč se prosadil Cengiz Ünder. V 73. minutě Hrošovský vysunul do brejku Kovaříka, jeho střelu Mirante vyrazil a Tomáš Chorý pohotově hlavou doklepl míč do sítě. O dvě minuty později mohlo být v Plzni ještě veseleji. Petržela chytře zasekl míč, ale těsně minul levou tyč. Všem plzeňským fanouškům zatrnulo v 85. minutě, kdy dalekonosná střela Cristanteho jen těsně minula branku Hrušky. Závěrečné minuty už však Viktoriáni sehráli hodně zkušeně a po zásluze mohli slavit cennou výhru znamenající postup do jarní části Evropské ligy.