Senioři změřili své síly na atletickém stadionu

foto: město Plzeň

Jízda na koloběžce, střelba na branku či porážení kuželek, nejen v těchto disciplínách soutěžili senioři z Plzeňského kraje ve středu 5. září na Atletickém stadionu města Plzně. Akci pořádají Senioři České republiky, krajská organizace Plzeň, jež sdružuje v krajském městě na 1800 členů.

foto: město Plzeň

„V letošním roce se jedná již o třetí ročník sportovních her pro naše nejstarší spoluobčany. Jsem ráda, že se při tomto dnu potkají senioři nejen z Plzně, ale i z okolí, stráví spolu den, pobaví se a zasportují si,“ uvedla náměstkyně Eva Herinková.

„Plzeň je městem sportu a to vy svým sportovním nasazením ve vyšším věku zcela dokazujete. Přeji vám, ať se vám v dnešním sportovním klání daří,“ popřál v úvodu her sportovcům primátor Martin Zrzavecký.

Sportovních her seniorů Plzeňského kraje se zúčastnilo celkem osm družstev – Lochotín, Plzeň – střed, Doubravka I, Doubravka II, Skvrňany I, Skvrňany II, Sušice a Sulkov. Senioři poměřili své síly v disciplínách jízdy na koloběžce, chůzi s trekingovými holemi, hodu na koš, shození plechovek míčkem, kuželkách, šipkách, slalomu s míčkem na tenisové raketě a ve střelbě na hokejovou branku.