Senioři si užívali svůj den. Pobavili se u hudby a učili se žít aktivně

foto: V. Čermák

Ani déšť a chladné počasí neodradilo návštěvníky Dne pro seniory, který se uskutečnil v amfiteátru za OC Plaza.

„Akce Den pro seniory se konala poprvé. Cílem bylo seznámit spoluobčany se zdravým životním stylem, dopravní bezpečností i moderní technikou,“ řekla starostka MO Plzeň 1 Helena Řežábová. Na pódiu se představila hudební skupina Švejk band nebo harmonikářské duo Josef Pospíšil s manželkou. Své dovednosti předvedly i děti ze sborů Jiskřičky nebo Boleváček. Součástí programu byly i vzdělávací aktivity.

Mezigenerační a dobrovolnické centrum Totem zde mělo svůj koutek. Lidé si pod jejich vedením vyzkoušeli Nordic Walking, zapojili se do tvořivé dílny nebo prozkoušeli svou paměť. Návštěvníci se účastnili besed s fyzioterapeutkou a nutriční specialistkou. Přední odborníci z FN Plzeň mluvili o správné životosprávě, držení těla i zodpovídali dotazy seniorů.

Městská policie Plzeň informovala o bezpečnosti seniorů nejen v dopravě. Zájemci si vyslechli odbornou přednášku a mohli se přihlásit do Plzeňské senior akademie. Odnesli si i drobné dárky. Po celou dobu trvání akce rozdávaly hostesky Vodárny Plzeň vodu zdarma.

Pro seniory si připravily překvapení i děti z 1., 4. a 31. ZŠ. Namalovaly jim obrázky na téma Já a senior. „Počasí nám moc nepřálo, ale jsem potěšena, že i tak lidé zavítali do amfiteátru za OC Plazu Plzeň a přišli si s námi užít bohatý kulturní program. My budeme i nadále akce pro seniory pořádat,“ dodala starostka MO Plzeň 1 Helena Řežábová.

Více fotek najdete ve fotogalerii.