Sen o postupu se rozplynul. Plzeňští fotbalisté v Záhřebu propadli

Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli v odvetném zápase prvního kola play-off Evropské ligy na půdě Dinama Záhřeb 0:3, k postupu jim tak nepomohla ani výhra 2:1 před týdnem v Doosan Aréně.

Trenér Pavel Vrba vyřešil stoperský rébus přesunem Davida Limberského z kraje obrany. Do útoku se po jednozápasové pauze vrátil Jean-David Beauguel. Domácí Dinamo bylo od úvodní minuty asi podle očekávání aktivnější a ve 14. minutě šlo po zásluze do vedení. Plzeňskou obranu přelstil Petkovič a Oršič s ideální pozice neměl problém uklidit míč za záda Kozáčika. Po inkasované brance se hosté paradoxně zvedli, žádnou šanci si ale nebyli schopni vypracovat. Až ve 31. minutě v solidní příležitosti minul branku Hořava. O tři minuty později zahrávali Chorvaté přímý kop, Limberský na své netradiční pozici neuhlídal Dilavera a Kozáčik neměl šanci.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky naskočili aktivněji domácí hráči. Ihned zkraje měl k dispozici standardku nebezpečný Hajrovič, jenž z dálky vyděsil Kozáčika. Slovenskému gólmanovi nejprve balón vypadl, dorážku Ivana Šunjiče už ale kryl. O šest minut později to byl znovu souboj Hajrovič – Kozáčik a opět druhý jmenovaný musel povedený pokus navrátilce do sestavy Dinama vyrážet. Fotbalisté z chorvatské metropole udělali definitivní pojistku v 72. minutě. Oršič nahrál do vápna Petkovičovi a ten zakončil rychlý protiútok přesně. Zápas už se poté víceméně jen dohrával, viktoriáni navíc v deseti kvůli vyloučení Davida Limberského. Plzeňané tak po vysoké prohře v Záhřebu končí v prvním kole vyřazovací části Evropské ligy.