Sen o postupu je pryč, mladí Viktoriáni prohráli s AS Řím

foto: FCVP

Sen o postupu do jarní fáze UEFA Youth League se rozplynul. Viktoriáni v klíčovém souboji výsledkově nestačili římskému AS, kterému v tréninkovém areálu v Luční ulici podlehli 2:4. Za domácí se trefili Kryštof Krátký a Václav Míka.

Duel mezi druhým a třetím týmem tabulky začal v obrovském tempu. Hned v první minutě dvakrát zahrozili hosté. Ve dvacáté vteřině se ke střele ze střední vzdálenosti odhodlal Ludovico D’Orazio, jeho pokus však Mařík vytěsnil na rohový kop. Z následné standardní situace hlavička Římanů letěla těsně nad branku domácího gólmana. Za viktoriány se v úvodu zápasu ukázal Tomáš Arzberger, jenže mířil pouze doprostřed branky. V další situaci se famózním zákrokem vytáhl Richard Mařík. Francesco Semeraro odcentroval přesně na hlavu Alessia Riccardiho, vysoký gólman ale rychlým skokem k pravé tyči znemožnil hostům poprvé skórovat. Poté zase na druhé straně zahrozil Václav Uzlík, ale i on poslal svůj pokus přesně na Stefana Greca. Pro Plzeňany přišel velmi nešťastný moment ve 29. minutě. Alessio Riccardi poslal míč do velkého vápna na hlavu Václava Míky, domácí stoper si naneštěstí srazil balon do vlastní sítě. Hned o pět minut později ale bylo vyrovnáno! Daniele Trasciani fauloval v pokutovém území Lukáše Pihrta a nařízenou penaltu proměnil Kryštof Krátký – 1:1. Červenomodří do konce poločasu dokonce ještě otočili skóre zápasu. Přízemní přihrávka Karla Žiláka na malé vápno našla osamoceného Václava Míku a ten se vykoupil vedoucím gólem Plzně. Jenže Římané za necelou minutu dokázali najít odpověď. D’Orazio se dostal k odraženému míči a s tečí Šimona Gabriela poslal míč za Maříkova záda. Divoká první půle tak skončila výsledkem 2:2.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala ve stejném tempu jak ta úvodní, bohužel to byli dorostenci Viktorie, kteří brzy lovili míč ze své brány. Riccardi se dostal k míči po centru z levé strany a dokonal další obrat v zápase. Hned poté mohli červenomodří znovu vyrovnat misky vah, jenže Žilák v dobré šanci přestřelil. Do dalších dvou šancí se dostali Plzeňští v 72. minutě. Nejprve prudkou ránu Davida Kramla zastavila před hostujícím brankářem římská obrana, akce pak pokračovala dál, kdy z levé strany letěl centr přesně na hlavičku Pavla Šulce, ten ale přestřelil. V nastaveném čase viktoriáni inkasovali počtvrté a v přímém souboji o druhé postupové místo tak nestačili na římské AS. Vlkům z italské metropole podlehli 2:4 a v konečné tabulce skupiny G se s mládežnickou obdobou Ligy mistrů loučí ze třetího místa.