Šéfovi plzeňské TOP 09 se nelíbí ani nová vyhláška o hazardu

Michal Vozobule / foto: www.top09.cz

Předseda plzeňské TOP 09 Michal Vozobule spočetl, že Plzeň má ze všech obcí v ČR nejvíc povolených míst pro hazard. „To se musí změnit. Je třeba hazard omezit výrazně,“ píše Vozobule na stranickém Facebooku.

Šéf plzeňské TOP 09 je dlouholetým kritikem povoleného hazardu v Plzni. Aktuálně situaci komentuje v souvislosti s novou vyhláškou, kterou radnice chystá. Vozobule spočítal, že Plzeň má nyní nejvíc povolených míst pro hazard ze všech 6258 obcí v ČR a na jejím území je provozováno více než dva tisíce hracích přístrojů, z toho cca 1800 povolených ministerstvem financí a 260 povolených městem.

„Je třeba výraznější redukce,“ reaguje dlouholetý kritik poměrů ve městě. Jeho názory na hazard v Plzni jsou stále stejné, zpravodajský portál Plzen.cz o nich již dříve informoval (čtěte zde). Vozobule je zastupitelem města Plzně od roku 2010 a o nutnosti omezení hazardu bojuje na radnici od samého počátku.

Nová městská vyhlášku o hazardu – stejně jako ta předchozí – určí adresy, kde smí být provozován. Jen o těch místech už nerozhodují obvody, ale přímo magistrát. Šéf radničního odboru bezpečnosti Aleš Průša tvrdí, že se město řídí metodikou ministerstva vnitra, která Plzni při sestavování nové vyhlášky doporučuje nejprve schválit zásady jako např. vymezení kritických lokalit, kde herny nepovolovat a také dodržování tzv. ochranných zón kolem škol a podobných zařízení.

Michal Vozobule je přesvědčen, že i nová plzeňská vyhláška o hazardu bude špatná a moc celý problém neřeší. Podle něho bude muset radnice urychleně připravit další. A že by město přijalo i radikální zákaz veškerého hazardu? Do toho se asi politikům chtít nebude. Hazard je totiž trochu jako zlatá slepice. Také „snáší vejce“, tedy přináší do městské kasy kolem 150 milionů korun ročně.