Sedmý ročník festivalu Živá ulice byl zahájen

Foto: V. Čermák

Celkem 10 dní bohatého programu přinese hlavní blok Festivalu Živá ulice, který byl v pátek zahájen vernisáží výstavy Barva na ulici.

První minuty hlavní části Festivalu Živá ulice jsou v posledních letech spojené se zahájením výstavy Barva na ulici. Jedenáctý ročník této velkoformátové malby instalované na hradební zdi v Proluce je letos tematicky věnován stoletému výročí vzniku republiky na téma: Rok 1918 – smrt a život. Podle kurátorky výstavy Květy Monhartové se jedná o první ze tří akcí, které Unie výtvarných umělců k tomuto výročí připravila. Výstava potrvá do 26. srpna a od 13. září do konce října bude prezentována na zdech Centra Bavaria-Bohemia v Schönsee.

Foto: V. Čermák

Proluka pak ve 20 hodin ještě ožila vystoupením souboru SPITRIFE COMPANY s hrou ANTIWORDS. Představení bylo uvedeno již ve třech kontinentech světa a sklízelo úspěch například ve Washingtonu, New Yorku, Pekingu, Soulu, Busanu, Milanu, Oslu, Krakowě, Florencii, Berlíně, Londýně a Edinburgu.

Od 21 hodin se v INSPIRAL GARDEN v Šafaříkových sadech velice emotivně prezentovala skupina DON VITO. Členové skupiny potvrdili to, co o nich říkají veškeré reference a kritici. Jsou zvířecí, proklatě rychlí, vtipní a vymetli snad všechny kuby v Evropě. Jejich hudba je smršť, která vás nenechá přemýšlet nad nějakou melodií.

Od 22 hodin byl večer zakončen v INSPIRAL GARDEN jedinečnou DJskou selekcí.

V dalších dnech bude historické centrum místem koncertů a dalších kulturních akcí. První dny můžete přijít do Proluky a Inspiral Garden v Křižíkových sadech pod Hotelem Continental, od pondělí pak přibude scéna Anděl Café Stage u Branky a od středy se pak rozšíří festival ještě na náměstí Republiky a do Zach’s pub klubu v Kollárově ulici.

Více fotek najdete zde.