Sedm nehod, žádný viník. Policisté hledají svědky

ilustrační foto / plzen.cz

Tachovští dopravní policisté hledají svědky sedmi nehod, které se staly v uplynulých dnech na Tachovsku.

První nehoda se stala z 3. na 4. října letošního roku v Tachově. Ve Volyňské ulici poškodil dosud neznámý řidič s nezjištěným vozidlem fasádu domu č. p. 235 a z místa ujel, aniž by si splnil svoji zákonnou povinnost.

Další nehoda se stala 10. října letošního roku mezi 22:00 a 22:15 hod. v Tachově. „Z dosud zjištěných informací a provedeného šetření vyplývá, že Luční ulicí jel dosud neznámý řidič s vozidlem značky Škoda Yeti. U domu č. p. 1497 chtěl na odstavené ploše zaparkovat, to se mu však nepodařilo, a tak s autem pokračoval v jízdě dál. Při tom však narazil do zaparkovaného automobilu značky Peugeot 308 a z místa ujel směrem k zahrádkářské kolonii,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušová.

Třetí nehoda se stala 11. října mezi 7:30hod. a 16:30 hod. v katastru obce Ostrov u Stříbra. Na parkovišti před firmou Steelcase poškodil dosud neznámý řidič s nezjištěným vozidlem přední část zaparkovaného osobního vozidla značky Audi a z místa ujel.

Čtvrtá nehoda, kdy se policisté s žádostí o pomoc obracejí na občany, se stala z 12. na 13. října letošního roku na parkovišti casina v obci Rozvadov. „Z dosavadního šetření vyplývá, že zde dosud neznámý řidič s nezjištěným vozidlem poškodil zadní nárazník zaparkovaného vozu Škoda Octavia a z místa ujel,“ informovala Jiroušová.

Další nehoda se stala z 13. na 14. října v obci Stříbro v ulici Alešova. „Z vyjádření majitele poškozeného vozidla vyplývá, že vůz škoda Roomster 13. října kolem 14:00 hod. zaparkoval u vjezdu ke svému domu v uvedené ulici a následující den kolem 19:00 hod., když chtěl vozidlo zaparkovat v garáži, zjistil, že je automobil poškozený na pravé zadní straně, zadním nárazníku a pátých dveřích. I v tomto případě neznámý řidič z místa ujel, aniž by si splnil svoji zákonnou povinnost,“ podotkla policejní mluvčí.

Další nehoda se stala 16. října letošního roku kolem 7:15 hod. na silnici II. třídy číslo 230 u odbočky na obec Kramolín. Z dosavadního šetření vyplývá, že od Chodové Plané ve směru na Mariánské Lázně jel řidič s osobním vozidlem značky Audi. „Dle jeho tvrzení se v levotočivé zatáčce bočně střetl a protijedoucím nákladním vozidlem, jehož neznámý řidič přejel částí vozidla do jízdního pruhu vozu Audi. Neznámý řidič nákladního auta na místě nezastavil a pokračoval dál. Dle popisu by se mělo jednat o tahač s návěsem, kdy kabina tahače měla mít bílou barvu,“ informovala Jiroušová.

Poslední havárie, kdy viník z místa ujel, se stala 17. října mezi 5:30 hod. a 14:40 hod. v obci Stříbro. Na parkovišti firmy RSF Elektronic dosud neznámý řidič poškodil levou část zadního nárazníku a ujel. V poškozených částech policisté při ohledání nalezli otěr bílé barvy.

Tachovští dopravní policisté žádají občany, kteří by mohli poskytnout informace k uvedeným nehodám, jež by napomohly jejich řádnému prošetření, aby se jim ozvali na tel.: 974 337 266, 974 337 251. Informace mohou sdělit také na tel.: 974 322 015 nebo na linku tísňového volání 158.