Se zahájením Léta v Prazdroji si pohrálo počasí

foto: V. Čermák

Ve čtvrtek 5. července byl zahájen na nádvoří plzeňského pivovaru tradiční festival Léto v Prazdroji. Začátek ale velmi narušilo počasí. Bouřka a prudký déšť zkomplikovaly především  vystoupení skupiny  Manu Destra od 19 hodin.

Manu Destra je skupina mladých hudebníků z Jablonce nad Nisou a ani se nechce věřit, že spolu hrají teprve půl roku. Hráli ve složení vedoucí skupiny Jakub Vlášek – piano, synths, vocals,  Barbora Blažková – main vocals, Ondřej Vlášek – sax, vocals,  Florián Pejcha – bass, synthes a Vojtěch Vencl –drums.

Ve 20:30 hodin, kdy počasí se nakonec umoudřilo a nádvoří pivovaru se docela slušně zaplnilo, přivítal moderátor celého večera Vláďa Jaroš  na scéně populární kapelu Yo Yo Band, kterou v roce 1975 založili Richard Tesařík, Vladimír Tesařík, Ondřej Hejma a Julius Novotný Kuzma. Kapela nastoupila v kompletním složení.

Prohlédněte si celou fotogalerii.

Vedoucí skupiny, už legendární  Richard Tesařík (zpěv, perkuse), má s Plzní hodně společného. Hraje v Divadle J. K. Tyla v muzikálu Do naha, má poblíž Plzně ve Šťáhlavicích chatu  a velmi často tady i vystupuje s kapelou. „Plzeň je Plzeň a taky pivo,“ řekl Tesařík. Připomněl také, že od úmrtí jeho bratra Vladimíra Tesaříka, právě v červnu uplynulo už 15 let.

Nádvořím Plzeňského Prazdroje zazněly naplno známé hity z 90.let – Karviná, Jedem do Afriky, Rybitví, Kladno, z těch novějších Souboj na kuchyňské nože, Už pět dní spím sám a další.

Program dalších koncertů :

·         12. 7. 2018 – The Wild Roots, Ota Balage

·         19. 7. 2018 – Liwid, O5 a Radeček

·         26. 7. 2018 – Tajfun, Vilém Čok & Bypass

·           2. 8. 2018 – Čardáš Klaunů, Medvěd 009

·           9. 8. 2018 – Like-it, Honza Křížek & kapela

·         15. 8. 2018 – X-Cover, Extra Band revival (středa ! )

·         23. 8. 2018 – The Complication, Minus 123 minut

·         30. 8. 2018 – John Wolfhooker, The Switch + Létofest Region Talent

Na každý letní pátek je ještě od 21:30 hodin  pro návštěvníky Prazdroje  letní kino.