Sculpture Line uložil sochy k zimnímu spánku, vidět je lze v Zimním depu

Sochy z festivalu Sculpture Line se na zimu přestěhovaly z plzeňských ulic do areálu Plzeňského Prazdroje

I když sochařský festival Sculpture Line uzavřel svůj čtvrtý ročník, přesto mohou milovníci umění i nadále obdivovat vybrané instalace. Festival totiž přišel s novou platformou pro “přezimování” vystavovaných soch, nazvanou Zimní depo. Sculpture Line tak získal permanentní celoroční režim. Z centra Plzně se sochy přestěhovaly do Zimního depa, které vzniklo v areálu Plzeňského Prazdroje.

„Z letních destinací jsme svezli sochy a reinstalovali je v několika speciálně vybraných lokalitách. Jsou zde chráněny před nástrahami zimy, ale zůstávají i nadále volně přístupné široké veřejnosti,“ popisuje ředitel Sculpture Line Ondřej Škarka a dodává: „V novém expozičním kontextu a v kontaktu s dalšími sochami, umožňují divákovi jiné “čtení” vystavených prací, než tomu bylo na veřejných prostranstvích. Zimní depo tak rozšiřuje uvažování o smyslu a způsobu instalování soch okolo nás, v našem životním prostoru.“

Festival Sculpture Line umisťuje současná sochařská díla do veřejného prostoru tak, aby do něj vnesla nové emoce, dala mu novou tvář, naznačila nové příběhy. Volbou lokace či trasy objeví návštěvník další souvislosti místa, času a uměleckého díla.