Sci-fi snímek se natáčel také v Muzeu dopravy

Filmový štáb v muzeu dopravy. Zachyceni jsou hlavní potragonisté filmu - herecká dvojice Bren Foster a za kameru se schovává Denise Richards.

Ještě dnes naposledy je možné zavítat do Muzea dopravy ve Strašicích, které o tomto víkendu zavírá své brány v letošním roce. Otevřeno je  od 10:00 – 17:00 hodin. A když už budete  v tomto jedinečném areálu věnovaném historii dopravy, nenechte si ujít informaci o tom, že právě tady i světoví filmaři v minulých dnech natáčeli některé scény připravovaného akčního  sci-fi filmu americké produkce.

„Příjezdová cesta okolo našeho muzea se stala filmařskou základnou. Filmaři natáčeli ve vojenském objektu Míšov v brdských lesích, ale záběry, kdy jdou postavy okolo zdi objektu, se jim lépe pořizovaly tady ve Strašicích, kde jsou lepší podmínky. Proto se pás podél zdi musel během jednoho dne změnit v les a z brány zbyl jen úzký průlez, kudy se herci prosmýknou dovnitř,“ sdělil Michal Kouba ze spolku ŠKODA-BUS klub Plzeň, který Muzeum dopravy provozuje. 

Tvůrci filmu informovali na tiskové konferenci v zámku ve Zbiroze o svých záměrech i podmínkách pro práci. V hlavních rolích sci-fi snímku  se objeví Denise Richardsová, Randy Couture, Bren Foster,  z českých herců pak osvědčený Marek Vašut, dále Vojtěch Dyk a Sabina Rojíková.  Natáčení se odehrávalo v uplynulých dnech hlavně  v Brdech. I proto musel odbor dopravy rokycanské radnice vydat dopravně inženýrské opatření o částečném a úplném omezení provozu na veřejně přístupné   komunikaci „tanková cesta“ mezi obcemi Holoubkov a Strašice“, a to právě z důvodu natáčení filmu. Jeho další část se pak bude natáčet hlavně   v Praze.

Vytvořit kvalitní mlhu není pro filmaře žádný problém