Plzeňský šéf Šádek: Být nespokojen s druhým místem? To bych si musel nafackovat

Adolf Šádek je novým majitelem klubu. Ilustrační foto: FCVP

Chtěli jsme vyhrát, ale být druzí rozhodně není neúspěchem. A být nespokojen? To bych si musel nafackovat. Přesně taková slova volil generální manažer fotbalové Viktorie Plzeň pár dní poté, co předposlední kolo nadstavby definitivně určilo letošního mistra i to, že Západočeši letos obsadí druhé místo.

Jak vy osobně hodnotíte právě končící sezónu?
Musíme to hodnotit tak, že druhé místo je pro Plzeň úspěchem. Nebudu říkat, že jsme nechtěli být první. To chci každý rok, je ale třeba uznat sílu Slavie. Letos byla lepší než my. Je na nás, abychom se připravili na příští sezonu. Tato sezóna byla ovšem z mého pohledu mimořádně úspěšná. Měli jsme rekordní počet bodů. Nebylo to vždy optimální, budeme muset na některých věcech zapracovat. I kdyby to ale bylo dokonalé, tak si vždy najdu něco pro to, aby to bylo ještě lepší.

Kdy jste pochopil, že už asi titul neobhájíte?
Řekl jsem si to přesně v okamžiku, kdy skončil zápas Slavie na Baníku. Už ale po naší prohře na Slavii jsem mi bylo jasné, že to bude hrozně těžké. Slavie je zkušená, že bylo asi jasné, že bod ve dvou zápasech uhraje. Titul jsme si ztratili asi v Edenu. Je ale třeba sportovně uznat, že jsme Slavii honili už od začátku. Byli zkrátka lepší než my. Ale považovat druhé místo za neúspěch? To bych si musel dát facku.

Poprvé v historii se hrála nadstavba. Potvrdila to, co jste od ní očekával?
Všichni jsme od toho čekali maličko víc. Ale je brzy kritizovat. Každý rok to může být jinak. Je třeba k tomu být opatrní a zase to posunout trochu dál. Přesto mohu říct, že počet diváků nebyl takový, jaký jsme si představovali.

Zůstane u týmu i nadále trenér Pavel Vrba, o jehož možném přesunu do Sparty se spekuluje v některých médiích?
Mám s Pavlem nějaký vztah. Jsem přesvědčený, že bude v Plzni pracovat tak, jak má smlouvu, tedy do června roku 2020. Nevidím nic, co by mohlo nasvědčovat tomu, že by Pavel Vrba někam odcházel.