Šachisté se vrátí do Prazdroje

Zpět do reprezentačních prostorů plzeňského Prazdroje se vrací tuto sobotu tradiční turnaj v Rapid šachu, 21.ročník Pilsner Urquell Open, který připravil šachový klub Garde Kaznějov.  

Tradičního šachové klání, v jehož minulosti nastoupila řada velmistrů jako například Wolfgang Uhlmann, Vlastimil Jansa, Vlastimil Hort či David Navara se bude hrát švýcarským systémem na 9 kol, 2×20 minut na partii. „Po dvou ročnících, které jsme odehráli v Měšťanské besedě se vracíme do původního místa. Již teď máme přihlášeno přes padesát hráčů, což v minulosti nikdy nebylo. Není vyloučeno, že se představí více než sto šachistů,“ říká jeden z hlavních organizátorů Jaromír Novotný.

Prvenství obhajuje německý šachista Sebastian Plischki. Jednoduché to mít ale nebude. Do Plzně se opět sjede kvalitní konkurence, dorazí například šestinásobný vítěz tohoto turnaje Petr Neumann, další mezinárodní velmistři Jiří Lehtýnský, Petr Velička či vloni druhý Vojtěch Plát.

„Bude to rozhodně zajímavá konfrontace a to hned několika generací. Přihlásit se můžou samozřejmě i neregistrovaní hráči. „Hobíci“ si tak na vlastní kůži v prvních kolech okusí souboje s kvalitními hráči. Zájemci se mohou prezentovat ještě v den konání na místě od 8.00 do 9.45 hodin,“ dodává další z organizátorů Zdeněk Bartoníček.