S kradenou kartou se vydal loupit. Muže ale natočila bezpečnostní kamera

foto: PČR

Plzeňští policisté pátrají po zloději, který s kradenou platební kartou nakupoval a pokusil se i vybrat peníze. Podezřelého muže zachytily bezpečnostní kamery.

„Policisté obvodního oddělení Plzeň – střed vedou prověřování v trestní věci, kde je dáno podezření ze spáchání přečinu krádež, kterého se mohl dopustit dosud neznámý pachatel tím, že dne 14. července v době od 04:00 hodin do 05:00 hodin na přesně nezjištěném místě na území města Plzně, zřejmě v Kopeckého sadech, odcizil mobilní telefon a koženou peněženku, která obsahovala finanční hotovost 1 500 korun, doklady poškozeného a platební kartu,“ uvedla policejní Michaela Raindlová. S kradenou kartou pak podle ní došlo ke třem neoprávněným platbám a pokusu o tři výběry finanční hotovosti. Policisté se případem začali zabývat a v rámci jeho objasňování získali mimo jiné fotografii z kamerového záznamu, na které je zachycena podezřelá osoba. Jedná se o muže, který je oblečen do červené bundy a tmavých kalhot.

Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osobu zachycenou na přiložené fotografii, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158.