S cyklobusy do Brd i na Šumavu

Oblíbený Cyklobus Český les, který o tomto víkendu vyjíždí už do své šesté sezóny, zaveze nejenom cykloturisty z Plzně až do samého nitra Českého lesa za necelé dvě hodiny.  Letos navíc zajíždí až na Přimdu! Všichni milovníci krásné přírody spojené s pěší nebo cykloturistikou se tak  mohou těšit na zachovaný vysoký standard dopravy. Autobus vyjede z Centrálního autobusového nádraží v Plzni vždy v 8:00 hodin, do cílové zastávky v blízkosti hraničního přechodu s Německem dorazí v 10 hodin a 15 minut. Nazpět do západočeské metropole pojede v 17:10 s příjezdem do Plzně okolo 19 hodiny.

„Pro cestující s dětmi je připraveno zvýhodněné rodinné jízdné, které může využít skupina až pěti osob, z nichž jen 2 mohou být starší 15 let. V autobuse můžete bezplatně přepravit dětské složitelné kočárky, skládací dětský přívěsný vozík za jízdní kolo a jízdní kola pro děti do 6 let. Pro přepravu jízdních kol naše společnost ČSAD Autobusy Plzeň disponuje hned několika typy cyklopřívěsů o kapacitě 12 až 40 jízdních kol,“ sdělil její ředitel  Miroslav Hucl.

Pravidelná linka z Plzně přes Nýřany, Zbůch, Stod, Horšovský Týn, Poběžovice a Hostouň do Bělé nad Radbuzou, Železné a Přimda bude v provozu každou sobotu, neděli a státní svátek. Cestujícím s jízdními koly bude k dispozici vlek pro minimálně 25 kol. V klimatizovaném autobuse ovšem naleznou dostatek místa i pěší turisté či běžní cestující mezi jednotlivými zastávkami na trase linky. Zájemci si mohou místo v autobuse předem zarezervovat v Plzni na Centrálním autobusovém nádraží.

Kromě spojů z/do Plzně lze cestovat cyklobusem dalšími spoji vedenými během dne v rámci Českého lesa. Například z  Přimdy odjíždí v 11:45 spoj do   Bělé nad Radbuzou, nádraží.   Oba cyklobusové spoje navazují na železniční dopravy od Domažlic či Tachova.

 „Rád bych také připomněl, že už sedmým rokem vyrazí v letním období autobusy na lince z Plzně do Příbrami a do Brdských lesů, opět  vybaveny vlekem pro jízdní kola. Autobusy na této trase jezdí s cyklovlekem každou sobotu, neděli a svátek,“ dodal ředitel Hucl.

 Turisté se nemusí obávat toho, že pohoří Brdy, kterému se také přezdívá  vnitrozemská Šumava, je stále ještě součástí nepřístupného Vojenského výcvikového prostoru Brdy. Jeho zbývající část totiž  nabízí cykloturistům a pěším mnoho dalších  možnosti vyžití.  Autobusy jedou s cyklovlekem každou sobotu, neděli a svátek až do 28. září 2014.

Jan Malý