Ryby na vánoční stůl budou menší. Horké léto se podepsalo i na výlovech

foto: Drahotínský rybník

Letošní sucho neudělalo rybářům velkou radost. Ryby ale jsou a to i v rybníku Drahotín u Zruče na Plzeňsku. Přesvědčili se o tom lidé, kteří se o víkendu účastnili výlovu.

Rybáři, kteří stojí v ledové vodě a nahánějí ryby do sítě. Tento pohled se naskytl lidem, kteří přijeli v sobotu ráno do Zruče. V Drahotínském rybníku už se lovily ryby. Některé ale z nastražené sítě proklouzly. „Ryby, které nám nesešly na podložní síť, tak se musí sesbírat až z lodí. Potom samozřejmě zvážit a naložit,“ prozradil ze Správy veřejného statku města Plzně Richard Havelka.

Rybáři z vody vytáhli několik druhů ryb, které si lidé ihned odnášeli. „Máme tady hlavně kapry, nějaké amury a nějaké vedlejší ryby, což jsou štiky a okouni,“ řekl Richard Havelka.

Horké léto, které letos panovalo, rybám moc neprospívalo. Úlovky nebyly tak velké jako v předchozích letech. Ceny jsou ale stále přijatelné. „Na výlovu se prodávají ryby už za pěknou mimořádnou cenu 75 korun za kilogram. Zbylé ryby se budou prodávat na městských sádkách na vánoční trh,“ dodal Richard Havelka.