Rušíme i napodruhé, pořadatelé největší české loutkové přehlídky měli obrovskou smůlu

ilustrační

Největší česká přehlídka loutkového divadla Skupova Plzeň kvůli protiepidemickým opatřením, která vyhlásila vláda, nebude. Organizátoři ji kvůli epidemii koronaviru už jednou odložili z června na 14. až 18. října. 

„S lítostí si dovolujeme oznámit, že z důvodu Usnesení vlády České republiky ze dne 8. října o přijetí krizového opatření je 34. ročník Mezinárodního festivalu loutkového a alternativního divadla Skupova Plzeň 2020 zrušen,“ uvedli organizátoři.

Peníze za vstupenky zakoupené online budou během října automaticky vráceny na účet. Vstupenky zakoupené fyzicky je možné vrátit v místě zakoupení. Ze stejných důvodů se ruší všechna představení Divadla Alfa do 25. října. Vstupenky na představení Divadla Alfa je možné vrátit ve stejném režimu. „Vzhledem k přísným hygienickým opatřením, které Divadlo Alfa zavedlo ve svých prostorách již od 25. srpna, je dlouhodobě riziko šíření infekčních chorob v Divadle Alfa minimální. Tato opatření však nebyla při rozhodnutí o uzavření divadel (včetně Divadla Alfa) ze strany Vlády ČR nijak zohledněna,“ podivovali se organizátoři.