Rozsáhlá preventivní akce. Policisté zkontrolovali přes 600 chat

foto: Policie ČR

Desítky policistů se zapojily do speciálního projektu, který spustilo policejní prezidium. V Plzeňském kraji bylo zkontrolováno více než 600 chat.

foto: Policie ČR

Policisté Plzeňského kraje se zapojili do celorepublikového preventivního projektu „Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě i svým sousedům.“ „Záměrem projektu je upozornit veřejnost na problematiku majetkové trestné činnosti, a zejména na možnosti jejího předcházení. Myšlenkou tohoto projektu je i snaha vzbudit u veřejnosti pocit odpovědnosti za svůj majetek, ale i to, aby lidé nebyli lhostejní k tomu, když se tento druh trestné činnosti odehrává v jejich okolí,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová.

Policisté Krajského ředitelství Plzeňského kraje se do tohoto projektu zapojují zejména v souvislosti s kontrolami rekreačních objektů. „Policisté z územního odboru Plzeň-venkov kontrolovali chatové oblasti na severním i jižním Plzeňsku. Akce se zúčastnilo téměř 60 policistů a to jak z řad obvodních oddělení, školního policejního střediska, tak i služební kynologie. Při obchůzce rekreačních objektů policisté nachodili celkem 600 kilometrů, zkontrolovali 636 rekreačních chat, 35 osob a 10 motorových vozidel,“ vypočítala Burešová s tím, že policisté při kontrolách nezjistili žádné narušení objektů nebo jiné protiprávní jednání.