Roosveltův most se uzavřel, projedete po něm až za čtyři měsíce

foto: město Plzeň

Rooseveltův most byl dnes ráno kvůli rekonstrukci uzavřen pro veškerou dopravu kromě MHD. Znovu by se po něm mělo jezdit opět až od září. Most se měl původně uzavřít už v pondělí, kvůli středečnímu fotbalovému zápasu Plzně se Spartou se ale začátek rekonstrukce o pár dní odložil.

foto: město Plzeň

„Na celém mostě, tedy v části přes Tyršovu ulici, estakádě a mostě přes Mži budou obnoveny vnější železobetonové římsy a části chodníků. Pokud to bude možné, instaluje se částečně zpátky kamenná pásková dlažba s tím, že se poškozené díly dlažby vymění. Bude opraveno zábradlí a ošetřeno novým protikorozním nátěrem a kompletně obnoven povrch vozovky,“ popsal Martin Lukeš ze Správy veřejného statku města Plzně. V rámci opravy mostu budou vyměněny stávající dožilé mostní závěry. Nosnou konstrukci i spodní stavbu mostu přes Tyršovu ulici stavebníci očistí a poté poškozená místa opraví a natřou ochranným nátěrem. U mostu přes Mži provedou výměnu poškozených částí kamenného obkladu a celou konstrukci rovněž nově natřou. Opraví také schodiště z mostu směrem do Kamenické ulice. Mostní závěr je přechod mostovky na pevnou opěru.

foto: město Plzeň

Opravy mostu si vyžádají dlouhodobou výluku dopravy vedené na mostě a omezení dopravy pod ním v Tyršově ulici.  „V 1. etapě oprav bude most zcela uzavřen pro veškerou dopravu kromě MHD, provoz bude veden po objízdné trase, tedy přes most generála Pattona, až do 30. června. Ve druhé etapě bude most zcela uzavřen pro veškerou dopravu, provoz bude veden po objízdné trase, a to od 1. července do 28. srpna,“ přiblížil Martin Lukeš. Dále se počítá s částečným omezením v ulici Tyršova pod mostem. Bude uzavřen jeden jízdní pás pod mostem a provoz převeden do protisměru, a to do 15. června první polovina vozovky, od 16. června do 16. července druhá polovina vozovky.

„Omezeny a uzavřeny budou také chodníky. Od 10. dubna do 30. června budou neprůchodné částečně, od 1. července do 15. července se počítá s úplnou uzavírkou, od 15. července do 17. listopadu budou opět neprůchodné částečně,“ doplnil Martin Lukeš. Zároveň upozornil, že uvedené termíny uzavírek se mohou měnit dle postupu stavebních prací.