Roosveltův most se kvůli fotbalu uzavře až ve čtvrtek

Roosveltův most. Foto: Plzen.eu

Plzeňská radnice vychází vstříc fotbalovým fanouškům a posouvá začátek uzavírky Roosveltova mostu až na čtvrtek, tedy po středečním zápase Viktorie Plzeň se Spartou.

Úplná uzavírka měla začít už na začátku tohoto týdne, radnice ji ale odložila tak, aby se fanoušci po utkání Viktorky se Spartou dostali na Severní předměstí či na sever Plzeňska.

Rooseveltův most spojující čtvrť Roudnou s centrem Plzně projde kvůli zhoršenému stavu mostní konstrukce rozsáhlou opravou. Rekonstrukce s sebou přinese na čtyři měsíce řadu dopravních omezení a uzavírek pro motoristy i pěší. Příprava stavebních prací už začala, kompletní oprava by měla být dokončena do konce listopadu. Akci realizuje město Plzeň zastoupené Správou veřejného statku města Plzně. Náklady na opravu mostu se pohybují kolem 25 milionů korun včetně DPH.

„Uvědomujeme si, že stavební práce přinesou obyvatelům Plzně značné komplikace, ale oprava tohoto důležitého mostu je skutečně nezbytná. Navíc dochází k souběhu s investicemi Plzeňského kraje a Ředitelství silnic a dálnic České republiky, což přináší další omezení. Prosíme tedy veřejnost o pochopení a trpělivost. Pokud je to jen trochu možné, měli by lidé využívat co nejvíce veřejnou městskou dopravu, a to zejména v květnu a červnu,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.