Roosseveltův most se uzavře pro MHD i pro chodce

foto: město Plzeň

Rekonstrukce Rooseveltova mostu pokročila do další etapy. Od 1. července se most, který spojuje centrum města s Roudnou, až do konce prázdnin zcela uzavře nejen pro veškerou dopravu, ale v červenci i pro pěší.

Rekonstrukce Rooseveltova mostu, jenž prochází kvůli zhoršenému stavu mostní konstrukce rozsáhlou opravou, vstoupí 1. července do druhé etapy. „Při stavebních pracích se ukázalo, že most je v horším stavu, než jsme očekávali. Rekonstrukce je tedy opravdu nutná a my jsme se do ní pustili právě včas. Oprava tedy bude komplexnější, než se původně plánovalo. Ale i za těchto okolností by neměl být termín opětovného zprovoznění mostu na konci prázdnin ohrožen,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

Zatímco během 1. etapy stavby mohla přes Rooseveltův most jezdit pouze MHD a po jednom chodníku mohli chodit pěší, bude do konce srpna uzavřen pro veškerou dopravu a v červenci i pro pěší. Provoz bude veden po objízdných trasách přes most generála Pattona nebo okolo Boleveckého rybníka.

Denní linky MHD č. 20, 33 a 40 budou obousměrně odkloněny po objízdné trase Americkou ulicí, ulicí sady Pětatřicátníků, přes most generála Pattona a dále se napojí na stálou trasu. Zastávky Náměstí Republiky v obou směrech, zastávky Otýlie Beníškové a Rondel za Kauflandem nebudou po dobu úplné výluky obsluhovány. Za zastávku Rondel bude jako náhradní sloužit stávající zastávka Rondel na odbočovacím rameni z rondelu ve směru do centra. Noční autobusové linky N1, N4 pojedou přes most generála Pattona, sady Pětatřicátníků, Prešovskou, případně Solní ulici.

V období od 1. do 31. července bude most z důvodu výměny mostních závěrů uzavřen i pro pěší. Ti mohou využít náhradní trasy přes most generála Pattona, přejít mohou také přes Lochotínskou lávku a podél Tyršovy ulice na křižovatku se sady 5. května u parkovacího domu Rychtářka a po přechodu pro chodce přejít přes Tyršovu ulici.