Roman Zarzycký(ANO 2011): Necítím se jako favorit

Roman Zarzycký

Co považuje za priority, co říká na ožehavá témata? Jak vidí budoucnost plzeňské radnice a co považuje za ostudu města Plzně? Roman Zarzycký (ANO 2011) je jedním z kandidátů na křeslo plzeňského primátora.

O straně ANO 2011 jako favoritovi
Necítím se jako favorit. Vnímám nějak situaci na národní úrovni, ale Plzeň byla vždy trochu odlišná. I když jsme vyhráli volby, tak jsme byli odsunuti do opozice. Doufám, že budeme úspěšní a budeme mít tentokrát možnost podílet se na vedení města.

O případné výměně úředníků na magistrátu
Nikdo z úředníků nemusí mít obavy z velkých personálních změn. Já si jejich práce vážím a považuji je v řadě případů za odborníky. Tím ovšem nechci tvrdit, že není třeba v chodu samosprávy ledacos zlepšit.

O transparentnosti města
Našim lidem na úrovních městských částí se už leccos podařilo. Například místostarostka MO Plzeň 1 Ivana Mádlová zaváděla transparentnost úřadu již v minulých letech. Třeba se tam podařilo zveřejňovat smlouvy, dávat na internet další informace pro občany a podobně. I na velké radnici bychom navazovali na tyto věci.

O bezpečnosti
Bezpečnostní situace v Plzni se podle mě zhoršila. Je tu mnoho zahraničních pracovníků. I s těmi nelegálními jich tu může být kolem 34 tisíc. Musí se zahájit dialog s dotčenými ministerstvy a také s pracovními agenturami. Je jich obrovské množství a některé jsou přinejmenším neseriózní.

O bezdomovcích
Bezdomovců je v Plzni kolem 800. Město by se mělo snažit iniciovat podporu lidem na ulici. Mnozí se tam dostali právě v důsledku neseriózního jednání pracovních agentur. Další se třeba jen rozvedli nebo mají problémy s rodinným dluhem. Řešení je nutné hledat třeba s využitím terénních pracovníků, ve spolupráci s odborem sociálních služeb.

O městských lázních
Je to totálně zdevastovaný objekt, velká ostuda Plzně. Považuji za nejlepší, aby se vykoupily a našlo se pro ně využití ke službám pro veřejnost.

O akvaparku
Neměla by to být investice města. Město by ale mělo poskytnout pozemek. Mělo by aktivně jednat s investory a zjistit, jestli by měli zájem. Problém je, že většina akvaparků je ztrátová. Pokud by šlo ale o menší ztráty, mohlo by ji kompenzovat město. Je možné to vnímat jako službu občanům.

O ceně MHD
V současné době mají zdarma veřejnou dopravu lidé nad 70 let. My chceme seriózní debatu o tom, zda se tato věková hranice nemá snížit na 60 nebo 65 let. Nechceme, aby bylo v Praze celoroční předplatné levnější než v Plzni. Chceme ho zlevnit zhruba o polovinu, na 2 tisíce.

PR