Rokycany už mají jasno o povolebním uspořádání na radnici

radnice v Rokycanech Foto: www.rokycany.cz

O povolebním uspořádání na radnici už mají jasno v Rokycanech. Koalici tam vytvořilo vítězné uskupení Nezávislí současného starosty Václava Kočího, které se spojilo s Rokycanskými patrioty, ODS a hnutím ANO. V uplynulém volebním období byl Kočí zvolen za sdružení Pro naše Rokycany, se kterým se ale letos před volbami rozešel. Následně založil Nezávislé a zvítězil ve volbách.

S Rokycanskými patrioty i s ODS už Kočí ve vedení města spolupracoval, koaličním nováčkem tak bude jen hnutí ANO. Čtyřčlenná koalice tak bude mít v zastupitelstvu většinu 16 z 21 hlasů. Nezávislí mají pět mandátů, Rokycanští patrioti a ODS po čtyřech, ANO tři. Po dvou mandátech mají ještě Pro naše Rokycany a KSČM, zbývající uskupení Pro zdraví a sport má v zastupitelstvu jeden hlas.

Starostou Rokycan by se měl stát Kočí, místostarostové budou z Rokycanských patriotů a z ODS. O post místostarosty by se tak měl ucházet současný místostarosta Jan Šašek (ODS), i druhý stávající místostarosta Tomáš Rada (Rokycanští patrioti). V sedmičlenné radě města budou mít ANO jednoho zástupce, ostatní strany po dvou. Na přelomu října a listopadu by se mělo uskutečnit ustavující zasedání městského zastupitelstva.

Prioritou Rokycan je podle členů koalice rozsáhlá oprava místní sokolovny, dále jsou to dopravní stavby. Město musí zajistit výkupy pozemků pro připravovaný obchvat, pokračovat se bude v opravách silnic. V plánu je i další revitalizace vnitrobloků nebo lesoparku Stráň.