Rokycanští radní přemýšlí, jak naložit se zchátralou Sokolovnou

Radnice v Rokycanech

Sokolovnu opět řešili na svém jednání radní města Rokycany. Vedle možné velké rekonstrukce nebo výstavby zbrusu nového objektu se sálem za stovky milionů probírali i úplně nový návrh. Podle něj je možné připravit i takzvanou malou opravu.

„Jednalo by se o opravu, která by umožnila začít sokolovnu používat co nejdříve, odhadem do jednoho roku, nejpozději od září 2020,“ vysvětluje starosta Václav Kočí s tím, že sál městu citelně chybí. Opravy by řešily zatím jen havarijní stav budovy, opravily by se tak poškozené střešní a stropní konstrukce. „Sokolovna by díky tomu mohla být poměrně rychle v provozu a až poté můžeme dál řešit, zda následně udělat kompletní rekonstrukci objektu nebo zda se v Rokycanech vystaví třeba nový kulturní dům,“ vysvětluje starosta.

Radní města v úterý schválili, že nechají k malé opravě vypracovat projektovou dokumentaci, která radnici vyjde asi na 150 tisíc korun. Projekt ukáže pravděpodobný rozsah prací a jejich přesnou cenu. Samotná oprava by podle odhadů odborníků měla vyjít asi na 10 milionů korun. Návrh bude ještě projednávat zastupitelstvo města.