Rokycanskou ubytovnu zachvátil požár, hasiči evakuovali 11 nájemníků

foto: HZS PK

Aktualizováno 9:42 K velkému požáru vyjížděly v noci na dnešek záchranné složky do ubytovny v Rokycanech. Hasiči museli evakuovat celkem 11 osob, jedna z nich se nadýchala kouře a musela být ošetřena lékařem.

Požár ubytovny začal před 1. hodinou v noci ve schodišťovém prostoru v 1. patře a šířil se dál do střešní konstrukce. „Hasiči museli rozebrat podhledy, aby se dostali ke skrytým ohniskům. Zakouřeno bylo v celé ploše prvního patra,“ popsal mluvčí hasičů Petr Poncar s tím, že 10 lidí hasiči evakuovali po nastavovacích žebřících a následně vyvedením v kuklách. Jednu osobu pak pomocí automobilového žebříku. „Hasiči požár lokalizovali za necelých 15 minut od příjezdu na místo. Likvidace byla ohlášena ve 2:24,“ doplnil Poncar.

Lékaři na místě ošetřili jednoho člověka, který se nadýchal zplodin, nakonec ale nemusel být převezen do nemocnice.

Kolem druhé hodiny ráno přijel k ubytovně také starosta Rokycan Václav Kočí a začal řešit nouzové ubytování pro její obyvatele, kteří zatím čekali v evakuačním autobusu hasičů. „Příjemně mě překvapila skvělá a velmi rychlá reakce pana Mrázka, nájemce hotelu Bílý lev, který do dvaceti minut dorazil z Mokroušů, kde žije. Ve tři hodiny ráno už byli všichni evakuovaní lidé ubytovaní,“ těší starostu. Radnice podle něj uhradí hotel pro lidi postižené požárem po dobu dvou až tří dnů, než si najdou jiné bydlení.

Proč přesně začalo hořet, zjišťují vyšetřovatelé. Jednou z možností je nedbalost někoho z ubytovaných. Škody se pravděpodobně vyšplhají na statisíce.