Rokycanskou nemocnici čeká už brzy velká rekonstrukce za stovky milionů

Rokycanská nemocnice - ilustrační foto

Kompletní rekonstrukcí projde Rokycanská nemocnice a bude to akce za stovky milionů korun. Krajští radní už schválili vypracování koncepční studie, která bude hotová do konce roku. Nabídne na výběr minimálně dvě varianty, jak by měla nemocnice po modernizaci vypadat. V příštím roce se bude pracovat na projektu, nelze proto vyloučit, že se rekonstrukcí začne ještě do konce příštího roku. Cílem rekonstrukce je vytvořit v regionu další atraktivnější nemocnici, jako se to podařilo ve Stodu.

Do opravy Stodské nemocnice investoval Plzeňský kraj v minulých jako její zřizovatel desítky milionů korun a její „omlazovací kůra“ ještě není u konce. Změnu uvítali nejen pacienti, kterých přibývá, ale také personál, který se do modernizované nemocnice vrací z jiných zdravotnických zařízení.

„Uvědomujeme si, že Rokycanská nemocnice je popelkou našich krajských nemocnic. V naší sítí však má své místo,“ řekla krajská radní pro oblast zdravotnictví Milena Stárková (ČSSD). Hejtman Josef Bernard (ČSSD) zase zdůraznil, že nemocniční areál z roku 1957 nebyl za celou dobu jeho fungování nikdy výrazně modernizován. V objektu je stála řada původních věcí, zejména pak rozvody, které doslova volají po modernizaci.

Příští rok chce kraj investovat do celkové rekonstrukce oddělení rehabilitace a bude se modernizovat vzduchotechnika na operačních sálech. V havarijním stavu je také kotelna. Jen její oprava přijde na desítky milionů korun.

Vedle rekonstrukce chce hejtmanství v Rokycanské nemocnici zejména stabilizovat střední zdravotnický personál. Ze všech čtyř akutních nemocnic zřizovaných krajem chybí nejvíce sester v Rokycanech a v Domažlicích. Prvním významným úspěchem je třeba příchod nového primáře interny, který se do Rokycan vrátil po 12 letech z ciziny.