Rodiče neposílali dítě do školy, teď řeší velký problém

ilustrační foto: ÚMO3

Policisté z oddělení obecné kriminality v Domažlicích ukončili prověřování případu, kdy se jednalo o zanedbání školní docházky. Usnesení o zahájení trestního stíhání převzali z přečinu ohrožování výchovy dítěte osmatřicetiletá žena a devětatřicetiletý muž z Domažlic, kteří neposílali svoji patnáctiletou dceru do školy.

„Rodiče úmyslně nezajišťovali školní docházku své patnáctileté dcery, která nedocházela do základní školy na Domažlicku v době od měsíce února 2018 do konce II. pololetí školního roku 2017/2018. Za uvedené období dívka měla zameškaných celkem 430 a z toho neomluvených 290 vyučovacích hodin,“ uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová s tím, že rodiče byli opakovaně upozorňováni, jak zástupci školy i pracovníky z odboru sociálních věcí a zdravotnictví, na časté nepřítomnosti dcery ve škole a neprojeli zájem o prospěch ani chování.

V minulosti již byli za stejný přečin odsouzeni, podle rozsudku Okresního soudu v Domažlicích.

Partner článku:

Česká bezpečnostní agentura High Security poskytuje veškeré bezpečnostní služby související s ochranou majetku a osob, komplexní technické služby spojené se správou nemovitostí klientům nebo úklidové služby po celém území ČR.