Rodeový šampionát už o víkendu

V Dnešicích na jižním Plzeňsku  odstartuje ve westernovém městečku o tomto víkendu seriál českého rodeového šampionátu.  První kolo John Deere Prorodeo Tour 2014 bude hostit Halter Valley u Dnešic ve dnech 3. – 4. května 2014 na pět desítek závodníků. Mezi nimi bude také 18 letá Klára Patová, zkušená dcera organizátorů.

„Doufám, že odjede všech devět kol série a vyhnou se jí zranění. Pojede v open závodu pro dospělé,“ prozradila maminka Eva,  která má na starosti zejména spokojenost jezdců i návštěvníků.

Program dvoudenních závodů začíná Grand Entry – slavnostní zahájení s vlajkami a hymnami 13.00h. a jak tvrdí milovníci tohoto sportu, účast na takovém zahájení je slušnost a prestiž každého zúčastněného jezdce s koněm či bez. A pak už vypuknou vlastní boje o nejlepší časy.

Atraktivní rodeová podívaná bude opět plná adrenalinu. Zručnost honáků i rychlost koní se projeví při několika rodeových disciplínách např. při házení lasem, přehánění a třídění dobytčat nebo rychlostních disciplínách. Rodeo je sport, který se vyvinul ze základů rančerské a honácké práce a jeho oblíbenost v České republice stále vzrůstá.

Seriál John Deere Prorodeo Tour 2014 se skládá z devíti kvalifikačních kol, která se konají po celé ČR. Jedno kolo se uskuteční na Slovensku. Jezdci, kteří se probojují do desítky nejlepších, se pak utkají o titul Championa ČR.

Jan Malý

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here