Rockový dýchánek na Zelenohorské poště

Zelenohorská pošta, to je zámeček na okraji historického centra města Nepomuk, v němž můžete navštívit rodinné muzeum historických motocyklů, automobilů i zemědělské techniky. Dnes večer se však stane dějištěm Rockńŕoll ride, čiliplzen_cz_rocknroll_ride_m koncertem v předvečer závodů historických motocyklů Nepomucký trojúhelník.

Zdejší Autoklub vznikl v Nepomuku krátce po II. světové válce a už v roce 1948 uspořádal 1. ročník silničního motocyklového závodu Nepomucký trojúhelník. Z něho se následně vyklubala tradice trvající jako veteránský podnik až do současnosti. Historická trať závodu vede přímo kolem Zelenohorské pošty, proto je mu věnovaná i část zdejší muzejní expozice.

Dobové snímky, programy a plakáty, plakety a věnce vítězů, to vše si můžete u nás prohlédnout. A nebo také shlédnout autentické, šedesát let staré filmové záběry burácejících strojů. Výstavu doplňují i exponáty a dokumenty z dalších místních motoristických závodů, ať již plochodrážních nebo terénních, a další materiály z bohaté historie nepomuckého Automotoklubu.