Plzeň je pro nás Jihočechy atraktivní, říká posila Škodovky Luboš Rob

Luboš Rob. Foto: M. Osvaldová

Ze Vsetína přichází coby nejproduktivnější hráč druhé nejvyšší soutěže. Teď ale udělal krůček výš a svoji pozici bude muset potvrdit i v extralize. „Je to pro mě výzva,“ přiznává před prvními přípravnými zápasy posila plzeňské Škodovky Luboš Rob.

Luboš Rob a Jaroslav Kracík. Foto: M. Osvaldová

Loni jste bodově opanoval druhou nejvyšší soutěž. Neobáváte se, že v extralize se budou dávat góly hůř?
Vždycky záleží, jaký ten hráč dostane prostor, jak si spolu sedne konkrétní lajna. Když tohle klapne, tak nějaký potenciál v sobě mám. Extraliga je sice zase výš, ale věřím, že to zvládnu.

Vnímáte nějakou podobnost s Davidem Stachem, který do Plzně přišel po sezóně, kdy vytvořil bodový rekord, ale možná tak úplně nepotvrdil své pověsti v extralize?
David tehdy v základní části udělal 91 bodů, to byl úžasný výkon. A myslím, že v Plzni určitě nezklamal, odehrál si své. Já můžu zatím těžko srovnávat, když jsem extraligu vlastně nikdy nehrál. Z první ligy je to skok, ale i tahle soutěž má svou kvalitu. Když jsem se dokázal prosadit tam, pevně věřím, že se mi to povede i v Plzni.

Jste Jihočech, návrat do Motoru nebyl na pořadu dne?
To jsme neřešil, ale je jasné, že Motor chce do extraligy. Moc bych to Budějkám přál. Vždyť jsem tam vyrostl a klub i fanoušci by si postup zasloužili. Tím, že v nové sezoně vítěz první ligy postoupí přímo, by to Motor mohl mít snazší. Jenže podobné ambice má také Vsetín.

Dres Plzně obléká hodně Jihočechů, čím si to vysvětlujete?
Tím, že v Českých Budějovicích není extraliga, je Plzeň pro Jihočechy hodně atraktivní destinací. Navíc se tu hraje už nějaký čas dobrý hokej. Třeba s Mírou Indrákem jsme spolu hrávali, občas dokonce v jedné lajně. Uvidíme, třeba se to povede i v Plzni.

Skoro byste mohli už vypravovat společný autobus pro vaše rodiny a přátele..
No to zase nevím, jestli bychom zaplnili celý autobus. Ale co se týče mojí rodiny, určitě bude do Plzně jezdit daleko častěji než do Vsetína, kam to měla přece jen o hodně dál.

Předloni jste bojoval o místo v sestavě v Chomutově. Proč to nevyšlo?
Nepovedla se mi příprava a pak už jsem se do toho nedostal. Mně to ale spíš pomohlo. Začal jsem na sobě zase víc pracovat, minulá sezona ve Vsetíně mi vyšla skvěle a také kvůli tomu jsem v Plzni.

Co očekáváte od angažmá v Plzni?
Škodovka už dlouho hraje nátlakový útočný hokej, což by mi pro mě mohlo být dobré. Naposledy z toho byl v extralize bronz, když do finále chyběl Plzni jen kousek. A podobné cíle bude mít tým i v nové sezoně. Prvotním je postup do play-off nejlíp z první šestky. Pak už je to otevřené.