Rob už pálí i v Plzni. Byla to šmudla, komentoval svůj první zásah za Škodovku

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Posila ze Vsetína se prosadila už ve svém druhém zápase za Škodovku. Luboš Rob po přihrávce Čerešňáka zpoza vlastní branky se štěstím propálil Brízgalu a poprvé se radoval v modrobílém dresu. „Sice to byla taková šmudla, ale spadla tam,“ prohlásil Rob.

S výsledkem asi spokojený jste, jak s výkonem?
Určitě jsme spokojení. Každé vítězství potěší, i v přípravě. Hraje se v kombinované sestavě, v plném tréninku, takže to ještě úplně nebylo ono. My nováčci se sžíváme se systémem, ale myslím si, že výkon tak špatný nebyl.

Na výhře jste se podílel jedním gólem. Asi pro vás hodně dobré, že jste se prosadil hned ve druhém zápase, ne?
Gólů není nikdy dost. Jsem rád, že se mi povedlo skórovat už takhle brzy. Vím, že sem přicházím s nějakými úlohami a góly jsou jedna z nich. Můj výkon ještě optimální nebyl, tak to ale při prvních duelech v létě bývá.

Mrzí vás, že do Plzně nepřijel Jaromír Jágr?
Zatím jsem proti němu nenastoupil. Sice jsem předloni proti němu hrál s Českými Budějovicemi v play-off, ale to chodil jen na jedno střídání. V sezóně i v přípravě se s Kladnem ještě potkáme, tak snad ještě příležitost bude. Ale že bych k tomu až tak vzhlížel, to ne.

Jak vůbec zatím hodnotíte přípravu?
Letní příprava je velmi náročná, oproti Vsetínu ještě trochu více. Zrovna minulý týden jsme toho měli skutečně hodně na ledě i na suchu. Je ale potřeba nabrat kondici. Může nám to jenom pomoct. Každým týdnem se už budeme víc a víc soustředit na nadcházející soutěžní zápasy, nejprve na Ligu mistrů.

Na tu se asi těšíte, že?
Osobně se na ni těším hodně. Je to lepší než potkávat stejné soupeře dokola v domácí soutěži. Zahrajeme si proti jinému stylu hokeje, podíváme se na zajímavá místa. Velké plus.