Roadshow Sportmanie obráží města v Plzeňském kraji

foto: Město Rokycany/T. Maixnerová

Boulderingová stěna, slackline, vystoupení několikanásobného mistra světa a Evropy ve freestyle footbagu Jana Webera, taneční vystoupení, běžecké workshopy i další sportovní stanoviště. To vše mohou vidět či vyzkoušet návštěvníci Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje. Její putování začalo v pátek v Rokycanech a skončí ve středu 26. června v Tachově.

Stejně jako v minulých letech je Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje předzvěstí velké Sportmanie, která se v areálu za Plazou uskuteční od 17. do 25. srpna. Cílem Roadshow je propojení sportovních klubů s dětmi a mládeží v celém kraji. „Hodně si zakládáme na tom, aby v každém městě byly zastoupeny právě regionální kluby. Děti obchází stanoviště, a když se jim to bude líbit, mohou zjistit, kdy jsou tréninky, kdy jsou nábory a vlastně mohou začít s pravidelnou sportovní aktivitou. To je náš účel,“ prohlásil vedoucí Odboru sportu Magistrátu města Plzně Přemysl Švarc.

Jako velmi důležitou vnímá Roadshow Sportmanie náměstek primátora Roman Zarzycký, do jehož gesce oblast sportu spadá. „Akce poskytuje žactvu a ještě mladším dětem možnost poznat sporty, které v tom jejich regionu nejsou dosažitelné. Otvírají jim tak nové obzory,“ uvedl. Celá akce se podle jeho slov koná díky spolupráci s Plzeňským krajem. „I oni sami chtějí, aby se akce konala nejen v Plzni, ale i ve všech větších okresních městech,“ dodal Zarzycký.

Roadshow Sportmanie začala 21. června v Rokycanech, následně pokračovala 24. června v Klatovech, 25. června dorazí do Domažlic a 26. června zakončí svoji pouť v Tachově. Uskuteční se vždy od 9 do 18 hodin.