Řidičům se uleví! Doprava se vrátila na Rooseveltův a Wilsonův most

Rooseveltův most je po rekonstrukci opět průjezdný pro veškerou dopravu. Foto: Michal Vozobule

Motoristé konečně dobrá zpráva! Po dvouměsíční rekonstrukci se v pondělí ráno vrátil provoz pro veškerou dopravu na Rooseveltův i Wilsonův most v Plzni. Most přes Radbuzu byl otevřen pro osobní vozidla již minulý týden a dnes na něj opět vjela i městská hromadná doprava.

Osobní automobily už jezdily přes Wilsonův most minulý týden. Foto: Richard Beneš

„Těší mě, že jsme otevření obou mostů zvládli v naplánovaném termínu a že se začátkem nového školního roku řidičům v Plzni výrazně uleví. Oprava Rooseveltova mostu, který je nejkratší spojnicí centra města s Roudnou, ale i Severním předměstím a silničními tahy na Karlovy Vary a Most, stála 31 milionů korun. U Wilsonova mostu v centru města, kde se jednalo především o výměnu podkladové vrstvy vozovky a zpětném osazení dlažby, se provedly i úpravy odvedení dešťové vody a celkové náklady byly 2,98 milionu korun,“ uvedl náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule (TOP 09).

Rooseveltův most po rekonstrukci těsně před otevřením pro dopravu. Foto: Michal Vozobule

Třetí opravovaný most v Plzni přes Úslavu v Chrástecké ulici bude zprovozněn s opravenými křižovatkami Mohylová – Stará cesta a Mohylová – U Zastávky v pátek 13. září. V nejbližší době bude na Rooseveltově mostě navazovat oprava jeho spodní stavby, kde byl zjištěn horší stav mostní konstrukce v části přes Tyršovu ulici. Tyto opravy se ale již provozu na mostě nedotknou.