Řidička přejela v zatáčce do protisměru, střetla se s dalším autem

foto: PČR

Prudkou pravotočivou zatáčku padesátiletá řidička nezvládla, vjela do protisměru přímo do cesty autu, které jelo proti ní. Výsledkem nehody je zraněná nezletilá dívka.

Nehoda se stala na silnici III. třídy č. 18411 mezi obcemi Oprechtice a Němčice v sobotu před polednem. „Padesátiletá řidička při řízení osobního vozidla Mercedes Benz ve směru jízdy od obce Němčice na obec Oprechtice přejela v prudké pravotočivé zatáčce do protisměru, kde se střetla s osobním vozidlem Jeep Wrangler, které řídil pětačtyřicetiletý řidič ve směru jízdy od obce Oprechtice na obec Němčice. Po střetu vozidel bylo vozidlo Jeep odraženo do pravého silničního příkopu, kde čelně narazilo do betonového můstku,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění šestnáctileté spolucestující ve vozidle Mercedes. Dechové zkoušky na alkohol provedené elektronickým přístrojem byly u řidičů vozidel s negativními výsledky. Škoda na vozidle Mercedes byla vyčíslena na 50 tisíc korun, na vozidle Jeep vznikla škoda 200 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.