Řidička na Šumavě převrátila na střechu plně obsazený automobil

Nehoda na sněhu. Ilustrační foto: HZSPK

AKTUALIZOVÁNO: Záchranáři zasahovali v neděli hodinu po poledni u dopravní nehody na Šumavě. Na silnici mezi obcemi Prášily a Nová Hůrka havaroval osobní automobil. Vozidlo se převrátilo na střechu. V autě se nacházely čtyři osoby, včetně dětí. Trojici zraněných pasažérů transportovali záchranáři do nemocnice. Alkohol u řidičky vyloučila dechová zkouška. Vozidlo havarovalo zřejmě v důsledku namrzlé vozovky. Motoristé na Šumavě by si měli dát pozor zejména při průjezdu zalesněnými úseky silnice, kde ve stínu mnohdy zůstává led.

„Řidička (30) zřejmě nepřizpůsobila rychlost vozidla stavu pozemní komunikace a povětrnostním podmínkám na zledovatělé vozovce. S osobním automobilem pak vyjela mimo komunikaci. V současné chvíli je komunikace neprůjezdná,“ informovala mluvčí policie Iveta Kořínková.

„Z místa nehody jsme transportovali pozemní cestou dvě děti mladší 18 let s lehkými zraněními a přibližně čtyřicetiletého muže také s lehčím zraněním do Klatovské nemocnice,“ doplnila mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.