Řidiči připravte si nervy ! Už tak šílené uzavírky se ještě rozrostou!

Jedna uzavírka za druhou a kolony celý den. Tak v dnešní době vypadá nejen centrum Plzně. Řidiči si, ale budou muset buď zvyknout, nebo si minimálně obalit nervy čokoládou. Další uzavírky totiž budou přibývat. Město tak bude rozkopané nejvíce za posledních 25 let. Desítky oprav vyjdou na stovky milionů korun. „Díky ČNB vznikly najednou nějaké peníze navíc a na poslední chvíli také město získalo dotace z EU,“ řekl radní pro dopravu Miloslav Šimák (ČSSD).

Nejvíce dopravu v centru města ovlivňuje rekonstrukce tramvajové trati U Zvonu, která už začala. „Pro automobilovou a městskou hromadnou dopravu se tato část Plzně otevře v lednu 2015. Práce tady budou probíhat, ale až do dubna 2015,“ uvedl technický náměstek Pavel Šindelář.  Rekonstrukce točny U Zvonu a nových kolejí od Jána přijde na 83 milionů Kč a dotace má činit 85 procent. Hotová má být 30. dubna. Navazující rekonstrukce kolejí a podzemních sítí v Pražské ulici, na niž se vybírá dodavatel, by měla začít koncem června a v říjnu má být hotová. Náklady budou kolem 40 milionů korun. Jde o jedinou velkou stavbu, na niž Plzeň dotace EU nezískala. Rekonstrukcí projde také Riegrova a Dominikánská ulice.

Provoz v centru města bude kvůli uzavírkám natolik ovlivněný, že kvůli němu vznikla dokonce speciální skupina. „Rada města v pátek jmenovala koordinační skupinu, která bude minimalizovat dopravní omezení a reagovat na aktuální požadavky podnikatelů a občanů. Budeme zprůjezdňovat silnice, jak nejrychleji to půjde,“ uvedl Šindelář.

Náměstek pro dopravu Miloslav Šimák přišel s jednoduchým návrhem. „Lidé by v nejlepším případě měli nechat auta doma a využít městskou hromadnou dopravu,“ řekl k aktuální situaci Šimák. Podle jeho slov se situace teprve zhorší. Bude to v době, kdy se v Sadech Pětatřicátníků začnou opravovat výhybky. „To je doprava vždy zúžená do jednoho pruhu a tvoří se ještě větší kolony,“ dodal Šimák.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here